19:29 / E Martë, 21 Maj 2024 / Gj. Sh

Ky është plani i Real Madridit për mesfushën pas pensionimit të Toni Kroos

Pas pensionimit të Toni Kroos, Real Madrid do të mbetët me një mesfushor më pak, por pa humbur kohë ata kanë zgjedhur futbollistët që do të pozicionohen në atë rol.

Drejtuesit e klubit kanë vendosur të luajnë në mesfushë me Jude Bellingham dhe Arda Guler.

Bellingham do të luaj më thellë në mesfushë ndërsa me Guler do të pozicionohet më lartë.

Pra, madrilenët nuk e kanë ndërmend që për sezonin e ardhshëm të shpenzojnë për mesfushorë, ata kanë gati formacionin e ri.

Kjo pasi, Toni Kroos, ka njoftuar se pas Euro-s 2024 do tërhiqet nga futbolli në moshën 34-vjeçare. /IndeksOnline/