16:21 / E Mërkurë, 28 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Ky është portieri më i mirë në La Liga

Atletico Madrid është skuadra që ka pësuar më pak gola këtë sezon në La Liga, vetëm 11 në 25 ndeshje.

Jan Oblak ka arritur që ta mbajë portën të pa prekur në 16 ndeshje këtë sezon.

Pas tij renditet Marc Andre ter Stegen i cili ka pranuar një gol më shumë (12) dhe 15 herë e ka mbajtur portën e zbrazët.

I treti në këtë listë është Ivan Cueller i Leganes, i cili edhe pse ka pranuar 28 gola ka mbajtur portën e pa prekur 11 herë. /IndeksOnline/