10:16 / E Mërkurë, 28 Tetor 2020

Ky është presidenti i ri i Barcelona-s, kishte transferuar Diego Maradona-n

Pasi bordi i Barcelonës dha dorëheqje, deri në zgjedhjen e një udhëheqjeje të re, klubi katalunas për president do ta ketë, Carles Tusquetsin.

Ai është i lidhur me Barcelonën që një kohë të gjatë, transmeton Indeksonline.

Biznismen i suksesshëm dhe që është i njohur dhe se kishte rëndësi të madhe në transferimin e Diego Maradonas te Barcelona në vitin 1982 për 8 milionë euro.

Zgjedhjet pritet të mbahen gjatë këtij viti dhe kandidatët kryesorë janë Juan Laporta dhe Victor Fonti./Indeksonline/