21:59 / E Mërkurë, 16 Tetor 2019

Ky është qebapi më i madh në botë me 5mijë e 350 kalori

Ky qebap është i bërë nga dy porcione me qipsa dhe djathë, ku një pjesë e madhe porcioni është nga mishi i dynerit.

Po ashtu një pjesë e madhe porcioni është nga mishi i zogut dhe në fund sipër tij vendoset djathë dhe salcë kërri, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

Qebapi ‘monstër’ ka 5350 kalori dhe është përafërsisht  sa dhjetë mace të mëdha.

Me këtë ushqim 28 dollarësh mund të ushqehet një familje me katër e më shumë anëtarë./Indeksonline/