07:47 / E Premte, 17 Janar 2020

Ky është telefoni më i vogël në botë!

Zanco Tiny T2 është telefoni më i vogël në botë.

Ai është 2,4 inç i gjatë, 1.18 inç i gjerë, dhe 0.65 inç i trashë dhe peshon vetëm 31 gram, shkruan Indeksonline.

Ai përmban lidhje 3G, një kamerë 0.3 megapixel, Bluetooth, një prizë kufje 3.5 mm, hapësirë të microSD, një ekran TFT me 1 inç dhe madje edhe disa lojëra të para-instaluara.

Telefoni do të dalë në shitje këtë pranverë, dhe do kushtojë 130 dollarë./Indeksonline/