14:12 / E Hënë, 16 Tetor 2017 / indeksADMonline

Ky është topi interesant i Kupës së Botës

Do të quhet Adidas Telstar 18 dhe në muajin dhjetor do të prezantohet si topi zyrtar i Kampionatit Botëror “Rusi 2018”.

Ëshë një rikthim në traditë, sepse me të njëjtin emër është përdorur edhe në vitet ‘60-’70.

Një top bardhezi, me shkallë ngjyrë gri rreth e përqark. Një rivizatim modern i atij topi origjinal të quajtur Telstar.

Sikurse shpjegojnë dizenjatorët e këtij topi, përvec logos se sponsorit teknik Adidas, do të vizatohet edhe logoja zyrtare e eventit.

 

Image