21:09 / E Enjte, 26 Nëntor 2020 / A. A

LA Lakers rikthen grekun Kostas Antetokounmpo

Los Angeles Lakers ka zyrtarizuar marrëveshjen me grekun Kostas Antetokounmpo.

Vëllau i vogël i Giannis, edicionin e kaluar luajti në NBA vetëm 5 ndeshje në total 20 minuta.

Ai u paraqit rregullisht me South Bay Lakers në Ligën G me një mesatare prej 14.1 pikë, 7.9 kërcime dhe 62% saktësi në gjuajtje.

Ndryshe, 23 vjeçari e ka filluar karrierën te Dallas Mavericks.  

/Indeksonline/