19:27 / E Mërkurë, 03 Mars 2021 / FG

Lajçak takohet me Vuçiqin, flasin për vazhdimin e dialogut

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar me Emisarin Special të BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë,Miroslav Lajçak, transmeton Indeksonline.

Takimi mes tyre ka filluar rreth orës 18:00 në ndërtesën e Presidencës, njofton Tanjug.

Tema kryesore e takimit është vazhdimi i dialogut midis dy vendeve.