18:17 / E Premte, 22 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

LAJMI I FUNDIT- Gjykata Speciale! Ambasadori SHBA-së shkon te Thaçi (Foto)

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delaëie këto momente është duke zhvilluar një takim me presidentin e Republikës, Hashim Thaçin.

Arsyeja e takimit mësohet të jetë iniciativa për të mbajtur seancë të jashtëzakonshme për votimin e rrëzimit të Gjykatë Speciale në Kuvend.

Ndryshe, pas raportimit ka reaguar diplomati i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i cili ka thënë se kjo ide mund ta izolojë Kosovën dhe është një ide e tmerrshme. “Ideja për të ndryshuar ligjin e Gjykatës Speciale mund të izolojë globalisht #Kosovën. Ide e tmerrshme. Mos e ktheni orën mbrapa”, ka shkruar ai në rrjetin social Twitter.

Indeksonline do t’ju mbajë të informuar…