11:27 / E Premte, 14 Prill 2023 / B O

Lamborghini kinez me 1100 kuaj fuqi, arrin shpejtësinë 100 kilometra për vetëm 2 sekonda

Kinezët e kanë prezantuar versionin e tyre të ngjashëm me Lamborghinin. Yangwang U9 quhet kjo veturë super e shpejt dhe mjaft moderne.

Yangwang U9 ka 1100 kuaj fuqi dhe po vlerësohet si rival i Teslës.

Falë sistemit teknologjik, vetura mund të ecë edhe me tre rrota.

“Yangwang U9” arrin shpejtësinë 100 km/h për vetëm dy sekonda, ndërsa ka rreze veprimi deri në 700 km.

Çmimi fillestar raportohet të jetë rreth 150 mijë euro./Indeksonline/