75 Mall Live Search
19:33 / E Premte, 23 Nëntor 2018 / indeksADMonline

LDK “mbushet mend”, tani me trajtim ndryshe për Vjosa Osmanin

Kryesia e ngushtë e Lidhjes Demokratike të Kosovës si duket është “mbushur mend” me trajtimin ndaj deputetes, Vjosa Osmani.

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm, organizotarët kishin planifikuar që Osmanin ta ulin në rreshtin e parë, duke lënë mbrapa disa figura të rëndësishme të LDK-së, shkruan Indeksonline

Vlen të theksohet se më parë kishte përplasje të ashpra ndaj Osmanit dhe të “vjetërve të LDK”-së

Ndryshe, padyshim se femra më e votuar në gjithë historitë e zgjedhjeve në  Republikën e Kosovës është Vjosa Osmani.

Në zgjedhjet e fundit parlamentare ajo ka marrë afro 50 mijë vota. /Indeksonline/