16:43 / E Mërkurë, 05 Tetor 2022 / Gjelbrim

Legjenda angleze: Liverpuli e shiti Manen për çmimin e një filxhani çaji!

Ish sulmuesi anglez i Arsenalit, Paul Charles Merson, ka kritikuar skuadrën e Liverpulit për shitjen e Sadio Manes.

Sulmuesi senegalez gjatë kesaj veru u transferua te skuadra e Bayern Munchen për 35.1 milionë funte, transmeton IndeksOnline.

Merson ka thënë se shitja e Manes është biznesi më i keq i Liverpulit ndonjëherë.

“Të shisnin për 30 milionë paund apo më shumë, që në botën e Premier League është një filxhan çaj, a nuk do të ishte më mirë ta mbanin dhe ta linin të ikte falas?”. Merson ka shkruar në një rubrikë për Sky Sports.

“E kam thënë që nga dita e parë, për mendimin tim, shitja e Sadio Mane ishte biznesi më i keq ndonjëherë”, shtoi Merson./IndeksOnline/