23:05 / E Enjte, 13 Gusht 2020

Leipzing e mposhtë Atleticon dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Leipzingut dhe Atletico Madridit, duel ky në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Me dy gola të shënuar edh enjë të pësuar, skuadra e Leipzigut arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan IneksOnline

Olmo në minutën e 51’të dhe Adams në atë të 66’të arritën që ta dërgojnë klubi gjerman në gjysmëfinale.

Ndërkaq, goli i Felix nuk i mjaftjë Atleticos që të kualifikohet tutje.