20:02 / E Premte, 26 Maj 2023 / Gj. Sh

Lëndimi i Antony, mësohet sa do të mungoj

Sipas shtypit anglez, Antony pësoi një dëmtim të rëndë në kyçin e këmbës kundër Chelseat të enjten dhe madje do të humbasë parasezonin e Djajve të Kuq .

Analizat fillestare konfirmuan se ky është i njëjti dëmtim që Antony pësoi te Ajax dhe që bëri që ai të mungojë për dy muaj.

Antony, 23 vjeç, u rrëzua keq pas përplasjes me Trevoh Chalobah, mbrojtësin e Chelseat, duke mos fshehur ndjenjën e dhimbjes.

Lojtari i talentuar ka qenë në agoni dhe ka kërkuar menjëherë ndihmën mjekësore, duke përfunduar në spital me barelë.