17:50 / E Enjte, 02 Korrik 2020 / indeksADMonline

Lëndimi i Odegaard që mund të ndikoj në karrierën e tij

Talenti i Real Madrid, i huazuar në Real Sociedad, Martion Odegaard është duke vuajtur nga një lëndim i rëndë.

Futbollisti norvegjez po vuan nga tendonitisi që është djegie e indeve që lidh muskujt me eshtra, transmeton Indeksonline.

E keqja e këtij lëndimi është që nuk mund të shërohet plotësisht dhe se dhimbjet ndër vite sa vijnë e shtohen.

Këtë lëndim e ka edhe Cristiano Ronaldo, i cili që nga viti 2014 kur u diagnostifikua me tendoniti, humbi aftësitë për driblime./Indeksonline/