14:48 / E Martë, 26 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

LG do të nisë një fabrikë gjigante në Kinë

Gjiganti i prodhimit teknologjik, LG do të ndërtoi një fabrikë gjigante në Kinë. Ministria e Tregtisë Kineze i ka aprovuar kompanisë së famshme planin për ndërtimin e fabrikës për prodhimin e ekraneve Oled.

Fabrika do të ndërtohet në Guangzhu dhe se xhamat Oled do të kenë shitje të sigurtë në treg.

Kjo lëvizje erdhi pak ditë pas Samsung tha se do të shiste deri në 200 milion ekrane OLED tek Apple në 2018-ën./Indeksonline/