21:32 / E Mërkurë, 06 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Liga e Kampionëve, Ronaldo me një tjetër rekord historik (Foto)

Cristiano Ronaldo ka thyer një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve.

Ylli i Portugalisë ka shënuar gol kundër Borussia Dortmundit, duke u futur në histori.

Ai është bërë futbollisti i parë që ka shënuar gol në çdo ndeshje të fazës së grupeve gjatë këtij sezoni.

Gola i ka shënuar klubeve si: Dortmundit, Tottenhamit dhe Apoelit./IndeksOnline/