11:43 / E Enjte, 01 Mars 2018 / indeksADMonline

Liqeni kthehet në akull me ngjyrë të kaltër, arsyeja nuk është shqetësuese

Liqeni i Michiganit është kthyer në akull me ngjyrë të kaltër. Ky fenomen nuk ëshë i zakonshëm të akullnajat, por ekpsertët kanë thënë se kjo nuk është shqetësuese.

Pllakat e yndyrës dhe shkëmbinj të akullnajës janë bërë me një materie të quajtur shorelinë e cila jep këtë ngjyrë.

Pamja thuhet të jetë mahnitëse duke shtyer shumë vizitorë ta vizitojnë atë./Indeksonline/

Temat: