23:46 / E Premte, 19 Tetor 2018 / indeksADMonline

Zjarret s’kanë të ndalur në Mitrovicë, shikojeni këtë të fundit

Mitrovica kohëve të fundit po përballet me përfshirje të zjarrit vend e pa vend.

Pak minuta më herët, zjarri ka filluar që të kaplojë liqenin artificial të qytetit, shkruan Indeksonline.

Përderisa ende nuk dihen motivet e zjarrit dhe se për këtë ende nuk ka informacione nga organet kompetente.

Vlen të theksojmë se ky është rasti i 4-të me radhë që ka ndodhur në Mitrovicë ndërsa i dyti vetëm për sot.

Ndryshe, Indeksonline njoftoi më herët se zjarr kishte  mbi tunelin e qytetit.

Më poshtë shikoni pamjet: