75 Mall Live Search
12:18 / E Hënë, 18 Qershor 2018 / indeksADMonline

LIVE: Homazhe në Gllogjan për vdekjen e Hilmi Haradinajt

Kanë nisur homazhet para Kullës në Gllogjan për vdekjen e Hilmi Haradinajt, babait të dëshmorëve Luan dhe Shkëlzen Haradinaj, raporton Indeksonline.

Afër arkivolit po qëndrojnë në këmbë trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës ndërsa për ngushëllime qytetarët po i pret kryeministri Ramush Haradinaj bashkë me familjen e tij.

Homazhet do të jenë deri në orën 14:00 kur edhe do të bëhet ceremonia e varrimit të Hilmi Haradinajt./Indeksonline/