12:31 / E Premte, 24 Maj 2019

Liverpool, klubi më i urryer në Premier Ligë: 50 këngë kundër tyre

Një studim ka gjetur se Liverpooli kryeson tabelën për ekipin më të pa-pëlqyer në Premier Ligë.

FanChants ka një arkivë prej mbi 26.000 këngësh, prandaj ishte e përshtatshme që faqja e internetit u përpoq të kuptonte se ndaj cilit ekip kishte më shumë kore kundër.

Liverpool ka 50 këngë që këndohen kundër tyre, gjë që i vë ata në krye të tabelës në Premier Ligë.

Tottenham Hotspur, finalistët e Ligës së Kampionëve të Reds, kanë 42 këngë kundër tyre, Manchester City ka 39 dhe Manchester United ka 34.

Nëse nuk do të ishim duke folur për Premier Ligën, atëherë Leeds United do të merrte vendin e parë nga Liverpooli, pasi ata kanë 117 këngë kundër tyre. /IndeksOnline/