19:40 / E Diele, 19 Janar 2020

Liverpool – Manchester United, ky ishte lojtari dhe dështaku i ndeshjes

Liverpooli ka mposhtur Manchester United me rezultat 2-0 në ndeshjen e xhiros së 23-të të Premierligës.

Golat për Reds i shënuar Van Dijk dhe Salah, shkruan Indeksonline.

Sipas “Whoscored”, holandezi ishte edhe lojtari më i mirë i ndeshjes dhe u vlerësua me notën 8.5.

Ndërsa më i dobëti në lojë ishte sulmuesi i United, James me notën 5.9. /IndeksOnline/