23:58 / E Diele, 02 Shkurt 2020 / indeksADMonline

Liverpooli mund ta festoj titullin në shtëpinë e Manchester Cityt

Liverpooli ka krijuar 22 pikë distancë ndaj Manchester Cityt në Premierligë.

Kloppit i duhen edhe gjashtë fitore për të festuar titullin e kampionit, shkruan Indeksonline.

Nëse diferenca vazhdon të jetë kjo, atëherë Liverpooli do ta festoj titullin në Ettihad.

Ndeshja e javës së 32-të në mes të Manchester Cityt dhe Liverpoolit do ta shihte Reds si kampion i Premierligës. /IndeksOnline/