08:11 / E Enjte, 19 Prill 2018

Liverpooli prish planet e Milanit dhe Juventusit

NA� ditA�t e kaluara, Liverpool ka shtuar kontaktet me menaxherA�t e mesfushorit spanjoll, Dani Caballos duke arritur njA� marrA�veshje nA� vija tA� pA�rgjithshme pA�r njA� kontratA� katA�rvjeA�are.

NdA�rhyrja e vendosur e Jurgen Klopp ndryshon programet e Milan, qA� A�shtA� interesuar shumA� pA�r Ceballos nA� muajt e kaluar. Mesfushori i datA�lindjes 1996-tA� ishte A�ndrra e kuqezinjve pA�r mesfushA�n. Por kuqezinjtA� nuk kanA� mundur tA� bA�jnA� asnjA� lA�vizje pA�r shkak tA� a�?Fair Playa�?-it Financiar.

MA� ndryshe ka qenA� situata e Juventus, qA� e ka parA� gjithmonA� Dani-n si njA� lojtar interesant, por vetA�m me kushte tA� caktuara. BardhezinjtA� nuk kishin ndA�rmend tA� paguanin 40 mln euro, shuma e kA�rkuar nga Real. Liverpool ka pA�rfituar nga kjo situatA� dhe ka pA�rshpejtuar operacionin me njA� telefonatA� qA� mund tA� A�ojA� nA� tym plane dhe strategji tA� merkatos.