23:31 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Llapjanët nisin festën, me valle e muzikë bëjnë ‘përhajr’ ushtrinë

Na ndajnë jo shumë orë nga momenti historik i ndryshimit të mandatit të FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës.

Ky mandat i ri i FSK-së është shërbimi si ushtri me mision mbrojtjen e sovranitetit dhe integritetin territorial.

E  në disa komuna të Kosovës, janë bërë përgatitje e disa edhe kanë filluar festën.

Kështu, disa të rijnë në Komunën e Podujevës kanë nisur të festojnë me këngë e valle.

Siç shihet në këtë video, ata po vallëzojnë rreth bustit të heroit Ali Ajetit.

Kujtojmë se edhe në komuna të tjera janë vendosur flamuj të Amerikës, si shënjë falëndërimi për mbështetjen e dhënë për transformimin e FSK-së./Indeksonline/