22:32 / E Hënë, 26 Tetor 2020

Lojë e çmendur, tre gola shënohen shpejtë ndeshjen Milan-Roma – Kumbulla përsëri bën heroin

Tre gola të shpejtë janë shënuar në ndeshjen Milan-Roma

Fillimisht, në minutën e 70-të, ekipi i Romës fitoj një penalti pasi Pedro u ndal në mënyrë të palejueshme në zonën e rreptësisë, transmeton Indeksonline.

Penaltin në gol e konvertoj Veretout edhe pse portier i Milan e kuptoj në cilin krahë po gosite futbollisti i Romës.

Pastaj në minutën e 79-të, gjyqtari akordoj penalti për Milan, të cilën në gol e konkretizoj, Zlatan Ibrahimovic.

Pastja në minutën e 85-të, Marash Kumbulla doli në skenë dhe barazoj rezultatin në 3:3./Indeksonline/