10:31 / E Hënë, 16 Maj 2022 / B O

Lojtari i Cadiz publikon fotot e këmbës së dëmtuar rëndë nga Eden Hazard

Carlos Akapo u detyrua të tërhiqej i dëmtuar nga ndeshja kundër Real Madridit në minutën e 75.

Mbrojtësi i Cádiz nuk mundi të përfundonte ndeshjen pasi mori një goditje të fortë nga Hazard në një duel.

Gjyqtari Mateu Lahoz i ka dhënë ylli belg vetëm karton të verdhë për ndërhyrje.

Lojtari i Cadizit ka bërë publike fotot e dëmtimit.

Ai publikoi edhe fotografinë e rëntgenit të këmbës së tij ku bëhet e ditur se metatarsalet e dyta dhe të treta janë thyer./Indeksonline/