13:58 / E Shtunë, 07 Tetor 2017 / indeksADMonline

Luftoni kolesterolin, kancerin dhe rrisni imunitetin me këtë recetë

A e kishit menduar ndonjëherë se me anë të një qulli mund të luftoni një sërë sëmundjesh? Receta më poshtë do ju bindë për këtë që po themi.

Për ta bërë këtë qull do ju nevojiten:

Përbërësit:
100 gram miell
1 litër ujë ose qumësht
Një majë luge kripë

Përgatitja:

Në një tenxhere në zjarr mesatar shtoni ujin dhe kripën. Pasi të ketë marrë një valë do të shtoni miellin. Trazojeni vazhdimisht. Nëse përzierja bëhet shumë e trashë shtoni më shumë ujë ose qumësht.

Pas 15 minutash hiqeni nga zjarri dhe lërëni të ftohet 2 minuta para se ta shërbeni. Mund ta shoqëroni me mjalt ose kos nëse dëshironi./Shije.al