23:21 / E Mërkurë, 12 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Lyon kompleton fazën 1/8 të Ligës së Kampionëve

Lyon është skuadra e fundit që i bashkohet karvanit për në fazën e 1/8 të Ligës së Kampionëve.

Tashmë janë të ditur emrat e 16 skuadrave që do të luajnë në fazën e eleiminimit direkt.

Borussia Dortmund, Atletico Madrid, Barcelona, Tottenham, PSG, Liverpool , Porto, Schalke, Bayern Munich, Ajax, Man City, Lyon, Real Madrid, Roma, Juventus dhe Man United janë skuadrat që kanë siguruar pjesëmarrjen.

Të hënën nga ora 12:00 do të mësohen çiftet e fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve. /IndeksOnline/