12:39 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Makina plot me drogë në kufi, dy të arrestuar – dyshohet se vinte nga Shqipëria

Kapet një automjet me droge në kufirin greko-shqiptar. Operacioni u zhvillua nga policia greke në Kostur.

Brenda në një mjet që ishte ngarkuar në kufirin e gjelbër, u gjetën dhe sekuestruan 2 çanta që përmbanin 40 kg 500 gram marijuanë.

Në pranga drejtuesi 38-vjec dhe pasagjerja 32-vjecare, të dy grek.