23:10 / E Mërkurë, 20 Janar 2021 / I.S

Man United nuk lejon befasi, mposhtë Fulhamin e rrëmben kreun e Premierligës

Tashmë ka përfunduar takimin ndërmjet Fulhamit dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së 18’të në Premierligë.

Të parët shënuan vendasit përmes Lookman në minutën e 5’të të takimit, por që United nuk u ndal, pasi shënoi dy gola, përmes Cavanit në minutën e 21’të dhe Pogbas në atë të 65’të, shkruan IndeksOnline

Rezultati final i takimit u mbyll në 2:1, ku Man Unite rrëmben kreun e tabelës me plotë 40 pikë, duke lënë prapa Cityn e Leicesterin që kanë 38 e Liverpoolin që mabnë pozitën e katër me 34 pikë.