19:42 / E Mërkurë, 05 Tetor 2022 / Gjelbrim

Manchester City kërkon fitoren e radhës ndaj Kopenhagen, formacionet zyrtare

Manchester City pret skuadrën e Kopenhagenit në ndeshjen e tretë të Grupit G të UEFA Champions League.

Skuadra e Pep Guardiolës nuk di për humbje këtë edicion as në ligën angleze e po ashtu edhe në Ligën e Kampionëve dhe kërkon të vazhdojë rekordin e tyre të pastër kundër FC Copenhagen, shkruan IndeksOnline.

Ndeshja fillon në ora 21:00, kurse këto janë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Formacionet Zyrtare:

Man City (4-3-3) : Ederson; Walker, Akanji, Ake, Cancelo; Gundogan, De Bruyne, Bernardo Silva; Foden, Haaland, Grealish.

FC Kopenhagen (4-3-3) : Ryan; Diks, Vavro, Khocholava, Sorensen; Stamenic, Zeka, Falk; Claesson, Cornelius, Daramy./IndeksOnline/