11:17 / E Premte, 01 Korrik 2022 / B O

Manchester City zyrtarizon portierin e Bundesligës

Manchester City sapo e ka bërë zyrtare blerjen e portierit të Arminia Bielefeld, Stefan Ortega.

29 vjeçari gjerman ka arritur marrëveshje tre vjeçare me skuadrën e Guardiolës.

Ortega do të jetë rezervë e Cityt dhe rival i Ederson për pozitën e titullarit.

Pas Ortegas, City në 24 orët e ardhshme do të prezantojë Kalvin Philips nga Leeds./Indeksonline/