23:20 / E Enjte, 09 Korrik 2020

Manchester United i ‘moçëm’ po rikthehet, fiton bindshëm ndaj Aston Villas

Ekipi i Manchester United ka arritur të shënoj fitore të rëndësishme kundër Aston Villas me rezultat 0:3.

Nga ndeshja në ndeshje, Manchester United po jep shenja se po e rikthehen formën që e kishte me Sir Alex Ferguson, transmeton Indeksonline.

Golat për United i shënuan: Bruno Fernandes(27′), Greenëood(45′) dhe Pogba(58′).

Me këtë fitore, United ja rritë mundësitë vetës për një kualifikim në Ligën e Kampionëve./Indeksonline/