17:57 / E Shtunë, 04 Korrik 2020 / indeksADMonline

Manchester United me fitore spektakolare, hynë në zonën e Ligës së Kampionëve

Skuadra e Manchester United sot ka arritur të shënoj një fitore të thellë kundër Bournemouth me rezultat 5:2.

Golat për Manchester United i shënuan: Greenwood (29′, 54′), Rashford (35′), Martial (45+’) dhe Bruno (59′).

Ndërsa për Bournemouthin shënuan: Stanislas(15′) dhe King(50′).

Për momentin ekipi i United gjendet në pozitën e katërt me një pikë më shumë se Chelsea që ka një ndeshje më pak të zhvilluar./Indeksonline/