23:39 / E Diele, 18 Gusht 2019

Mane ka kërkuar falje që i ka shënuar gol ish-klubit

Sadio Mane shënoi gol kundër ish-klubit të tij, Southamptonit në fundjavë.

Liverpool shënoi një fitore të ngushtë 2-1 në St Mary’s pas, me golat nga Roberto Firmino dhe sulmuesi vendas Danny Ings në pjesën e dytë.

Mane kërkoi falje për shënimin golit kundër klubit që e solli atë në Angli në vitin  2014, transmeton Indeksonline.

Duke folur për BBC Sport , ai tha:

“Më vjen keq që është kundër ekipit tim të vjetër dhe më vjen keq që duhet të shënoj, por tani kam veshur një fanellë të Liverpoolit. Southampton ishte një hap shumë i mirë për mua, kam respekt të madh për këtë klub. Është një vend i mrekullueshëm. Kam mësuar shumë këtu dhe ata janë njerëz shumë të bukur. Por është pjesë e futbollit dhe ju duhet të merreni me të ”.

Ritmi, krijimtaria dhe golat e tij e bënë atë një hit të vërtetë dhe ai regjistroi 39 gola dhe asistime në 75 ndeshje./Indeksonline/.