09:19 / E Martë, 17 Prill 2018

Marco Materazzi te Chelsea? Pse BlutA� e LondrA�s publikuan foton e legjendA�s? (Foto)

NjA� foto e publikuar nga faqja zyrtare e Chelseat nA� Twitter, ka bA�rA� buj tA� madhe nA� media.

Chelsea ka publikuar njA� foto tA� legjendes italiane, Marco Materazzi nA� rrjetet sociale dhe ka nxitur shumA� reagime nga tifozA�t a�?blua�?, transmeton IndeksOnline.

A�shtA� vA�rtetuar se nuk ka tA� bA�jA� asgjA� me tA� ardhmen e italianit. ThjeshtA� ky postim ka tA� bA�jA� me miqA�soren qA� Chelsea do ta luajA� mA� 18 maj kundA�r legjendave tA� Interit, dhe nA� tA� bA�n pjesA� edhe ish-mbrojtA�si i Interit.

Italianit do ta��iu bashkohen edhe disa emra tjerA� legjendar; Javier Zanetti, Youri Djorkaeff dhe Francesco Toldo.

Materazzi i cili mA� shumA� njihet me goditjen qA� e mori nga Zinedine Zidane nA� KupA�n e BotA�s, futbollit i dha fund nA� vitin 2016. Ai ka shijuar punA�n e tA� qenit njA� trajner, pasi ishte nA� stolin e Chennaiyin FC./IndeksOnline/A�