08:26 / E Martë, 12 Shkurt 2019

Martial kritikon taktikat e Mourinhos, thurr lëvdata për Solskjaer

Mesfushori i Manchester United, Anthony Martial ka kritikuar mënyrën e lojës së Manchester United me trajnerin Jose Mourinho.

Ai është shprehur i pakënaqur që ekipi nuk kishte karakter sulmues në ndeshjet e Premier Ligës.

“Ndoshta është më e lehtë të luash futboll me taktikat e Ole Gunnar Solskjaer se sa me Mourinhon.

Kur norvegjezi erdhi na ka dhënë shumë besim dhe vendosmëri. Na ka ndihmuar në të gjitha aspektet” deklaroi Martial. /Indeksonline/