00:00 / E Shtunë, 13 Korrik 2019 / indeksADMonline

Matthijs de Ligt do të bashkohet me Juventusin me një kontratë prej 82 milionë euro

Matthijs de Ligt do të bashkohet me Juventusin pasi kampionët e Serie A ranë dakord për një marrëveshje me Ajax me shumën prej 82 milionë euro.

19-vjeçari ka tërhequr interesim nga disa klube në Evropë duke përfshirë Barcelonën , Paris Saint-Germain dhe Manchester United, transmeton Indeksonline.

Barcelona do të kishte transferuar De Ligt, por refuzimi i tyre për të rritur ofertën pas bisedimeve me agjentin e tij Mino Raiola lejuan Juventusin të fitonte këtë garë.

Dhe sipas disa raportimeve, De Ligt tani do të bashkohet me Juventusin pasi klubi më në fund arriti një marrëveshje me Ajax.

Juve do të paguajë një tarifë fillestare prej 70 milionë euro plus 12 milionë euro në shtesa.

 De Ligt gjithashtu ka rënë dakord për një sezon me Juventusin me vlerë 12 milion euro dhe do të mbërrijë në Itali javën e ardhshme për të përfunduar transferimin e tij./Indeksonline/.

Të fundit