21:27 / E Enjte, 06 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Mauresma refuzon që të bëhet kapitene e Francës në Davis Cup

Amelie Mauresma ka vendosur që të mos bëhet kapitene e Francës në Davis Cup për ta trajnuar Pouille.

39-vjeçarja ka pasur rastin të bëhej femra e parë kapitene e Francës në Davis Cup.

Mauresmo ishte trajnere e Andy Murray për dy vite dhe triumfoi në Fed Cup në vitin 2016 me ekipin e Francës, transmeton IndeksOnline.

Francezi, Pouille është aktualisht është i renditur në vendin e 32-të në ranglistën botërore.

Madje, 24-vjeçari e kishte arritur edhe vendin e 10-të në botë në muajin mars.

Dy herë fituesja e Grand Slam, Mauresmo ishte femra e parë që kishte trajnuar një tenist – Murrayn në vitin 2014./IndeksOnline/