08:54 / E Hënë, 26 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Takimi i dy qeverive e nervozon Vuçiqin

Sot do  të mbahet mbledhja e përbashkët e dy qeverive, Kosovë-Shqipëri, në qytetin e Pejës.

Në këtë mbledhje pritet të diskutohet për shumë bashkëpunime madje pritet që të ketë lehtësime ekonomike të ndërsjellët.

Kjo gjë e ka nervozuar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq i cili ka bërë një reagim.

Sipas tij, në këtë mbledhje do të diskutohet për heqjen e barrierave të ndërsjellta ekonomike.

“Kjo është hiprokizi e fundit, jo vetëm nga shqiptarët që jetojnë në Kosovë dhe Shqipëri por nga të gjithë ata që e lejojnë këtë”, ka thënë ai./Indeksonline/