23:00 / E Premte, 23 Tetor 2020

Mbrojtësi i Sassuolos ia bën “mjegull” portierit të Torinos, me këtë gol të “çmendur”

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Sassuolos dhe Torinos, duel ky në kuadër të xhiros së pestë në Serie A.

Takimi u mbyll në 3:3, por gol të bukur në këtë ndeshje realizoi mbrojtësi i Sassuolos, Chiriches në minutën e 84’të të takimit, për ti barazuar shifrat në 2:2, gol ky që erdhi nga një distance më shumë se 20 metra.


Më poshtë mund ta shikoni golin e çmendur të Chiriches.