00:57 / E Premte, 17 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Mbuloi veten me 20 mijë bletë për një set fotografik, tregon historinë e dhimbshme në spital (Foto)

Një grua shtatzënë që u mbulua me bletë për disa fotografi nuk arriti të lindë foshnjen për disa kohë.

Emily Mueller, pamjet e së cilës me 20 mijë bletë qarkulluan me shpejtësi ka treguar eksperiencën e saj të dhimbshme nëpërmjet një postimi në  Facebook. Ishte momenti kur ndjeu dhimbjet e lindjes, por infermieret nuk arritën të gjenin rrahjet e zemrës dhe doktori i njoftoi se kishte humbur jetën.

“Nuk mund t’ia shpjegoj atë ndjenjë askujt. Të shohësh partnerin duke ‘gërryer’ veten, komplet të zhgënjyer. Të shohësh fëmijën tuaj që ndjen dhimbje para syve tuaj. Dhimbja është e padurueshme. Doktori më frymëzoi mua që të shihja ekranin dhe unë doja që të mos e bëja. Doja të hiqja atë pamje imagjinare në mendjen time që tregonte zemrën e zezë dhe të pajetë,” – shkruajti 33-vjecarja.

Edhe pse mund të rrezikonte jetën pasi do humbiste shumë gjak, ajo vendosi që të lindte djalin e saj. Tashmë është i shëndetshëm dhe quhet Emersyn Jacob.