22:24 / E Enjte, 10 Qershor 2021 / M. M

Me kancer në mushkëri, 30-vjeçarja mahnit me zërin e saj, rrëmben çmimin “Golden Buzzer”

Këngëtarja e America’s Got Talent, Nightbirde, ngriti publikun në këmbë me këngën e saj, duke u bërë kështu fituesja e titullit “Golden Buzzer” për sezonin 16.

30-vjeçarja nga Ohio i shkriu zemrat ndërsa ndau historinë e saj prekëse për betejën e saj të vazhdueshme ndaj kancerit para se të vazhdonte të interpretojë këngën me titull It’s Okay.

Nightbirde emri i vërtetë Jane Marczeëski, zbuloi në audicion se ajo kishte ‘kancer në mushkëri dhe në shtyllën kurrizore.

Këngëtarja më pas deklaroi se ka shumë pak mundësi që të jetoj.