23:36 / E Enjte, 02 Korrik 2020

Më keq se vdekja është të jesh tifozë i Romës, edhe Udinese i mposhtë

Skuadra e Romës ka pësuar humbjen e radhës në kuadër të Series A, duke ja rrezikuar vetës garat evropiane.

Ata janë mposhtur nga ekipi i Udineses me rezultat 0:2 në stadiumin “Olimpico”, transmeton Indeksonline.

Nga minuta e 30-të Roma ishte me një futbollist më pak pasi Perotti u ndëshkua me karton të kuq.

Roma nuk shfrytëzoi gabimin e Napolit dhe Milanit që të shkëputet në tabelë. Ata janë në pozitën e pestë me 48 pikë, tri më shumë se Napoli e pesë më shumë se Milani./Indeksonline/  

Mos i humb