22:51 / E Premte, 02 Mars 2018 / indeksADMonline

Me një çmim marramendës ky është “Telefoni i Lehtë 2”, por ka vetëm thirrje dhe mesazhe! (Foto)

Quhet Telefon i Lehtë, ai u lëshua vitin e kaluar me një premisë interesante: hiqni të gjitha pjesët e jashtme dhe të çuditshme të telefonave të mençur modernë – si interneti, tekstet, email dhe fotografitë – për të lënë esencën e distiluar të një telefoni.

Kjo ishte një ide interesante, duke premtuar një jetë ku mund të hiqni boten e aplikacioneve në një smartphone të rregullt, ndërsa nuk e preri tërësisht komunikimin me pjesën tjetër të botës.

“Telefoni i Lehtw 2” është pasuesi i protipit të parë origjinal dhe merr atë ide të njëjtë minimaliste, por shton disa karakteristika të tjera për ta bërë atë më të realizueshëm të përdoret si një telefon i rregullt.

Ky telefon është në dispozicion së pari në SHBA me çmim prej 400 dollarë. /Indeksonline/