20:11 / E Enjte, 14 Mars 2019

Me votim unanim, Shtëpia e Bardhë vendosi që ‘Raporti i Muller’ të bëhet publik

Gjatë ditës së sotme, Shtëpia e Bardhë me 420 vota për dhe asnjë kundër mori vendim që ‘Raporti i Muller’ rreth ndikimit të Rusisë në zgjedhjet e fundit presidenciale.

Hetimet mbi këtë raport janë në përfundim. Të vetmet gjëra që nuk mund të bëhen publike nga ‘Raporti i Muller’ janë dokumentet kofidenciale.

Që nga zgjedhja e Donald Trumpit si president i ShBA-ve, Robert Muller e kishte akuzuar se kishte bashkëpunuar me Rusinë.

Raporti i plotë i Robert Muller do të bëhet publik në Kongres./Indeksonline/