18:03 / E Mërkurë, 28 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Memoriali i presidentit të Leicester vizitohet nga çifti më i “fuqishëm” i Britanisë

Memoriali i Presidentit të ndjerë të Leicester Cityt, Vichai Srivaddhanaprabha është vizituar nga princi William dhe bashkëshortja e tij Kate.

Ata janë pritur nga familjaret e ish-presidentit të klubit nga Premierliga në vendin ku u rrëzua helikopteri i tij.

Srivaddhanaprabha vdiq pas rrëzimit të helikopterit të tij me 27 tetor në afërsi të stadiumit King Poëer derisa po largohej pas ndeshjes së Premierligës. /IndeksOnline/