07:47 / E Martë, 02 Nëntor 2021 / FG

Meqë po freskohet shumë, stilistët sugjerojnë të vishni xhaketa-batanije

Vjeshta po ikën dhe koha po ftohet gjithmonë e më tepër. Ndaj stilistët ka gjetur një zgjidhje që online po përshkruhet si: ‘të mbështillesh me stil, por me batanije’.

Nga pasarelat vjen krijimi i radhës. Xhaketa oversized, të cilat të japin ndjesinë e ngrohtësisë dhe janë shumë stil, për më tepër me materiale të rehatshme dhe të sofistikuara.

Të parët që veshën diçka që i shtyu stilistët drejt këtij trendi ishin Rihanna dhe i dashuri i saj në Met Gala.