21:15 / E Enjte, 16 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Mercedes V-Class Elegance, një avion privat në rrota [Foto]

Ekipi i ‘OKCU Individual Concepts Automotive’ kanë debutuar projektin e tyre të fundit të Mercedes-Benz V-Class në Dubai Motor Show.

Ne kemi parë kompaninë të krijojë një numër modelesh V-Class në të kaluaren si kjo, ndërsa ky projekt i fundit synon të shndërrojë këtë furgon në dicka të ngjashme me një avion privat.

OKCU ka transformuar tërësisht brëndësinë, me vende lëkure, frymëzim të dukshëm nga ai i Rolls-Royce në tavan dhe qendrat konsol në mes të vendeve.

Poashtu vërhehen thekse druri të punuara me dorë në gjithë kabinen, duke u bashkuar me lëkurën Nappa në vende dhe panela tjera. /IndeksOnline/